Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Japānas kredītreitingu aģentūra R&I saglabā Latvijas kredītreitinga novērtējumu

Izveidots : 04.02.2019.
Pirmdien, 4. februārī, Japānas kredītreitingu aģentūra R&I paziņoja par Latvijas kredītreitinga saglabāšanu “A-“ līmenī, nosakot stabilu nākotnes novērtējumu.

Aģentūra atzīmē Latvijas ekonomikas stabilo izaugsmi, jo 2017. gadā IKP pieauga par 4,6 % un 2018.gada novērtējums ir 4,2%. Aģentūra  prognozē, ka privātais patēriņš un ES fondu apguve veicinās ekonomikas izaugsmi arī turpmākajos gados.

Pastiprinātu uzmanību R&I analītiķi pievērsīs valsts budžeta veidošanai un jaunās valdības darbam, sagaidot, ka tā turpinās ievērot līdzšinējo fiskālās politikas kursu un jaunajā valsts budžeta plānā nebūs būtisku izmaiņu pret 2018. gada budžetu.

R&I norāda, ka bankas ABLV Bank likvidācija un nerezidentu depozītu ievērojams samazinājums uz valsts ekonomiku nav atstājis būtisku ietekmi un situāciju finanšu sektorā vērtē kā stabilu.

Raugoties vidēja termiņa perspektīvā, R&I vērš uzmanību uz sarūkošo  iedzīvotāju skaitu, ko veicina darbspējīgo iedzīvotāju emigrācija uz citām Eirozonas valstīm, kā arī uz negatīvo iedzīvotāju dabisko pieaugumu, kas var ietekmēt ekonomikas izaugsmi, veselības aprūpes pieejamību un sociālo nodrošinājumu ilgtermiņā. Tāpat aģentūra sagaida rīcību darba spēka problēmu risināšanā un tā efektivitātes uzlabošanā.  

Iepriekšējais starptautisko kredītreitingu aģentūru paziņojums par Latvijas kredītreitingu tika publicēts 2018. gada 26. oktobrī, kad lēmumu saglabāt Latvijas kredītreitingu “A-” līmenī ar stabilu nākotnes novērtējumu (outlook) publicēja starptautiskā kredītreitingu aģentūra Fitch Ratings.

Pilnu ziņojumu skatīt R&I mājaslapā.