Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Informatīvais vebinārs “Valsts pārvaldes vienotā pakalpojuma centra izveide: atbalsta funkciju centralizācijas un Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna projekta īstenošana”

Izveidots : 21.11.2023. Atjaunots: 23.11.2023.
Lai veicinātu iesaistīto pušu izpratni un informētību par vienotā pakalpojumu centra izveidi valsts pārvaldē (turpmāk – centralizācijas reforma) un Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2.1.2.1.i. investīcijas projektu "Valsts pārvaldes vienota valsts finanšu resursu plānošana un pārvaldības grāmatvedības pakalpojumu nodrošinājums, vienotās resursu vadības ieviešana" (turpmāk – projekts), Valsts kase 02.11.2023. organizēja informatīvu vebināru ministriju un iestāžu grāmatvežiem, finansistiem un personāla speciālistiem.

 

Valsts kases pārstāvji vēlreiz uzsvēra, ka atbalsta funkciju centralizācijas reformas pamatā ir Valdības pieņemtais lēmums - 04.07.2023. Ministru kabineta rīkojuma Nr. 404 «Par konceptuālo ziņojumu «Par vienotā pakalpojumu centra izveidi valsts pārvaldē», un projekta ietvaros tiek īstenots reformas pirmais posms.

Kā arī tika skaidrots, kādus pakalpojumus nodrošinās vienotais pakalpojumu centrs, kādi procesi tiks standartizēti, kādi risinājumi veidoti un pārrunāts, kā pārmaiņas skars resoru iestāžu darbiniekus, uzsverot katras iestādes un ministrijas nozīmīgo lomu reformas īstenošanā. Konstruktīva un regulāra sadarbība, īstenojot reformu, ir viena no pamatvērtībām izaicinājumu pārvarēšanā.

Vebināru apmeklēja vairāk kā 134 publiskā sektora dalībnieki. Valsts kase pateicas kolēģiem, iesaistītajiem un sadarbības partneriem.

Projekta aktivitātes tiek nodrošinātas, īstenojot Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2. komponentes “Digitālā transformācija” 2.1.2.r reformas "Valsts IKT resursu izmantošanas efektivitātes un sadarbspējas paaugstināšana" 2.1.2.1.i. investīcijas "Pārvaldes centralizētās platformas un sistēmas" projektu "Valsts pārvaldes vienota valsts finanšu resursu plānošana un pārvaldības grāmatvedības pakalpojumu nodrošinājums, vienotās resursu vadības ieviešana".

Kopējais projekta attiecināmais finansējums ir 15 739 080 eiro t.sk. Atveseļošanās fonda finansējums – 13 440 000 eiro un valsts budžeta finansējums pievienotās vērtības nodokļa izmaksu segšanai, ne vairāk kā 2 299 080 eiro.

Prezentācija