Pārlekt uz galveno saturu

Pakalpojumi

Norēķini

Izveidots : 23.03.2017. Atjaunots: 10.03.2022.

Klientam, kam Valsts kasē ir atvērts konts, ir plašas iespējas veikt dažāda veida maksājumus Valsts kases nodrošinātajās maksājumu valūtās, izmantojot ePakalpojumu Maksājumi (eKase).

  • Maksājumi starp Valsts kasē atvērtajiem kontiem
  • Eiropas maksājumi (SEPA)
  • Maksājumi ārvalstu valūtā gan iekšzemē, gan uz ārvalstīm
  • Skaidras naudas izmaksa

Valsts kase maksājumus izpildei pieņem šādās valūtās: Austrālijas dolārs (AUD), Kanādas dolārs (CAD), Šveices franks (CHF), Dānijas krona (DKK), ES vienotā valūta (EUR), Lielbritānijas sterliņu mārciņa (GBP), Japānas jena  (JPY), Norvēģijas krona (NOK), Polijas zlots (PLN), Krievijas rublis (RUB*), Zviedrijas krona (SEK), ASV dolārs (USD).

* maksājumu rīkojumu izpilde RUB valūtā šobrīd nav iespējama no Valsts kases neatkarīgu iemeslu dēļ.

Valsts kase pieņem un izpilda maksājumu rīkojumus, kas sagatavoti saskaņā ar Ministru kabineta 2019. gada 17. decembra noteikumiem Nr.652 Kārtība, kādā Valsts kase nodrošina maksājumu pakalpojumu sniegšanu.

Saskaņā ar Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumu saistošās sankcijas ir jāievēro un jāizpilda visām personām Latvijā. Līdz ar to aicinām klientus iepazīties ar normatīvo regulējumu sankciju jomā un, pirms maksājumu rīkojuma iesniegšanas, veikt maksājuma saņēmēja pārbaudi pret Latvijas Republiku saistošajiem sankciju sarakstiem, kas pieejami Ārlietu ministrijas mājas lapā.
Ņemot vērā pastāvošos starptautisko organizāciju noteiktos risku līmeņus, maksājumus nav iespējams veikt uz Ziemeļkorejas Tautas Demokrātisko Republiku, Irānu un Irāku. Valstu un maksājumu iestāžu saraksts var tikt papildināts atbilstoši normatīvajiem aktiem un kompetento iestāžu norādījumiem.
Lūdzam ņemt vērā, ka Valsts kase sankciju un citu risku uzraudzības procesa ietvaros var lūgt klientiem sniegt paskaidrojošu informāciju par tā izpildei iesniegtajiem un kontos ienākošajiem maksājumiem. Klienta pienākums ir sadarboties un sniegt pieprasīto informāciju.

 

Konsultācijas par maksājumu veikšanas kārtību var saņemt, zvanot uz atbalsta servisa tālruni 67094368 vai sūtot e-pastu ekase@kase.gov.lv