Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Japānas kredītreitingu aģentūra R&I paaugstina Latvijas kredītreitingu

Izveidots : 02.12.2019.
Pirmdien, 2. decembrī, Japānas kredītreitingu aģentūra R&I paaugstināja Latvijas kredītreitingu no A- uz A, saglabājot stabilu nākotnes novērtējumu (outlook).

 

Latvijas kredītreitinga paaugstinājumu aģentūra pamato ar valsts turpmāko ekonomikas izaugsmi, valdības īstenoto fiskālo politiku,  kā arī zemo valsts parāda līmeni. Aģentūra atzinīgi novērtējusi veiktās reformas un progresu Latvijas finanšu sektorā, t.sk. naudas atmazgāšanas un cīņas ar terorisma finansēšanu jomā, finanšu sektora uzraudzības stiprināšanā un nerezidentu noguldījumu samazināšanā.

R&I atzīmē, ka Latvijas banku sektors darbojas ar peļņu, banku pakalpojumi ir vērsti uz rezidentiem, banku kapitāla un likviditātes rādītāji ir augstā līmenī, kā arī to, ka nerezidentu noguldījumi kopš 2015. gada beigām samazinājušies par 74 %.

Eiropas Savienības fondu investīciju un eksporta samazināšanās ietekmē aģentūra prognozē Latvijas ekonomikas izaugsmes tempu nelielu samazināšanos līdz 2,5 % 2019. gadā un 2,6 % – 2020. gadā. 

Lai arī darba tirgus Latvijā uzlabojas un atalgojums turpina vienmērīgi pieaugt, joprojām viens no Latvijas izaicinājumiem vidējā termiņā būs demogrāfijas problēmu risināšana – negatīvā dabiskā pieauguma un emigrācijas rezultātā notiekošā iedzīvotāju skaita samazināšanās, kas ietekmē sociālo un veselības aprūpes sistēmu.

Iepriekšējais Latvijas kredītreitinga paziņojums tika publicēts 2019. gada 11.oktobrī, kad starptautiskā kredītreitingu aģentūra Fitch Ratings Limited apstiprināja Latvijas kredītreitingu A- līmenī ar stabilu nākotnes prognozi.

Pilnu ziņojumu skatīt R&I mājaslapā.