Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Realizētas 11 plānotās standartizētu finanšu grāmatvedības un personāla lietvedības procesu pilnveides darbnīcas

Izveidots : 15.04.2024.
Aprīļa pirmajā nedēļā veiksmīgi noritēja noslēdzošā standartizētu finanšu grāmatvedības un personāla lietvedības procesu pilnveides darbnīca, kas ir viena no plānveida aktivitātēm Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2.1.2.1.i. investīcijas projekta "Valsts pārvaldes vienota valsts finanšu resursu plānošana un pārvaldības grāmatvedības pakalpojumu nodrošinājums, vienotās resursu vadības ieviešana" ietvaros.

 

Darbnīcās, iesaistot resorus, tika analizēti, detalizēti iztirzāti Valsts kases personāla lietvedības un finanšu grāmatvedības procesi sadarbības nosacījumu detalizācijas līmenī, kurus vēlāk paredzēts iedzīvināt Vienotajā pakalpojumu centrā. 

Darbnīcu sērija tika uzsākta 2023. gada 30. novembrī. Kopumā 11 darbnīcās validēti un pilnveidoti 5 finanšu grāmatvedības procesi un 3 personāla lietvedības procesu kopas. 

Darbnīcu sērijā piedalījās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Klimata un enerģētiskas ministrijas, Zemkopības ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Veselības ministrijas resoru finanšu un grāmatvedības uzskaites pārstāvji. 

Mūsu sadarbības partneris darbnīcu koordinēšanā un vadīšanā bija SIA “PricewaterhouseCoopers”. 

Projekta aktivitātes tiek nodrošinātas, īstenojot Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2. komponentes “Digitālā transformācija” 2.1.2.r reformas "Valsts IKT resursu izmantošanas efektivitātes un sadarbspējas paaugstināšana" 2.1.2.1.i. investīcijas "Pārvaldes centralizētās platformas un sistēmas" projektu "Valsts pārvaldes vienota valsts finanšu resursu plānošana un pārvaldības grāmatvedības pakalpojumu nodrošinājums, vienotās resursu vadības ieviešana". 

Kopējais projekta attiecināmais finansējums ir 15 739 080 eiro t.sk. Atveseļošanās fonda finansējums - 13 440 000 eiro un valsts budžeta finansējums pievienotās vērtības nodokļa izmaksu segšanai, ne vairāk kā 2 299 080 eiro.