Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Sanāksme "Centralizēts risinājums budžeta plānošanas un finanšu vadības jomā valsts pārvaldes iestādēm"

Izveidots : 19.02.2024. Atjaunots: 20.02.2024.
Valsts kase 2023. gada 6. decembrī organizēja sanāksmi valsts pārvaldes resoriem, lai prezentētu konceptuālo redzējumu un vīziju Budžeta plānošanas un finanšu vadības centralizētajam risinājumam, kas tiek izstrādāts projekta “Valsts pārvaldes vienota valsts finanšu resursu plānošana un pārvaldības grāmatvedības pakalpojumu nodrošinājums, vienotās resursu vadības ieviešana” ietvaros.

 

Sanāksmes mērķis bija atspoguļot plānotā risinājuma komponentes un konceptuāli pārrunāt  vienu no Budžeta plānošanas un finanšu vadības centralizētā risinājuma funkcionalitātēm - resora un iestāžu līmeņa plānošana, ko izstrādājusi Valsts kases sadarbībā ar Finanšu ministriju.

Tikšanās laikā tika izskatīti dalībnieku iepriekš iesūtītie priekšlikumi un iebildumi, lai kopīgi vienotos par nepieciešamajiem papildinājumiem izstrādātajās biznesa prasībās. 

Sanāksme notika attālināti un tajā piedalījās 97 dalībnieki no dažādiem valsts pārvaldes resoriem.

Arī turpmāk tiks rīkotas informatīvas sanāksmes, darba grupas, ekspertu sarunas par projekta aktualitātēm, jo esam pārmaiņu un valsts pārvaldes atbalsta funkciju centralizācijas reformas pašā sākuma posmā.

Projekta aktivitātes tiek nodrošinātas, īstenojot Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2. komponentes “Digitālā transformācija” 2.1.2.r reformas "Valsts IKT resursu izmantošanas efektivitātes un sadarbspējas paaugstināšana" 2.1.2.1.i. investīcijas "Pārvaldes centralizētās platformas un sistēmas" projektu Nr. 2.1.2.1.i.0/1/23/I/VARAM/009 "Valsts pārvaldes vienota valsts finanšu resursu plānošana un pārvaldības grāmatvedības pakalpojumu nodrošinājums, vienotās resursu vadības ieviešana".

Kopējais projekta attiecināmais finansējums ir 15 739 080 eiro t.sk. Atveseļošanās fonda finansējums – 13 440 000 eiro un valsts budžeta finansējums pievienotās vērtības nodokļa izmaksu segšanai, ne vairāk kā 2 299 080 eiro.