Pārlekt uz galveno saturu

Jaunumi

Uzsāktas standartizētu finanšu grāmatvedības un personāla lietvedības procesu pilnveides darbnīcas

Izveidots : 19.12.2023.
Šā gada 30. novembrī Valsts administrācijas skolas telpās notika pirmā standartizētu finanšu grāmatvedības un personāla lietvedības procesu pilnveides darbnīca, kas ir viena no aktivitātēm Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2.1.2.1.i. investīcijas projekta "Valsts pārvaldes vienota valsts finanšu resursu plānošana un pārvaldības grāmatvedības pakalpojumu nodrošinājums, vienotās resursu vadības ieviešana" ietvaros.

 

Darbnīcu mērķis ir koprades ceļā, iesaistot resorus, validēt Valsts kases detalizētos personāla lietvedības un finanšu grāmatvedības procesus sadarbības nosacījumu detalizācijas līmenī, kurus paredzēts iedzīvināt Vienotajā pakalpojumu centrā.

Darbnīcu sērija uzsākta ar finanšu grāmatvedības procesu izskatīšanu, piedaloties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Klimata un enerģētiskas ministrijas, Zemkopības ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Veselības ministrijas resoru finanšu un grāmatvedības uzskaites pārstāvjiem.

Mūsu sadarbības partneris darbnīcu koordinēšanā un vadīšanā ir SIA “PricewaterhouseCoopers”.

Procesu pilnveides darbnīcas ar resoriem plānotas līdz 2024. gada maijam, kopumā validējot un pilnveidojot 6 finanšu grāmatvedības procesus un 3 personāla lietvedības procesu kopas.

Projekta aktivitātes tiek nodrošinātas, īstenojot Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2. komponentes “Digitālā transformācija” 2.1.2.r reformas "Valsts IKT resursu izmantošanas efektivitātes un sadarbspējas paaugstināšana" 2.1.2.1.i. investīcijas "Pārvaldes centralizētās platformas un sistēmas" projektu "Valsts pārvaldes vienota valsts finanšu resursu plānošana un pārvaldības grāmatvedības pakalpojumu nodrošinājums, vienotās resursu vadības ieviešana".

Kopējais projekta attiecināmais finansējums ir 15 739 080 eiro t.sk. Atveseļošanās fonda finansējums - 13 440 000 eiro un valsts budžeta finansējums pievienotās vērtības nodokļa izmaksu segšanai, ne vairāk kā 2 299 080 eiro.